איך להימנע מקניית דומיין גרוע במיוחד?

אחד הדברים הראשונים שעושה בעל עסק חדש באינטרנט הוא קניית דומיין. דומיין שווה ערך לקניית ערך נדל"ן – בעצם קניתם שטח אדמה עליו "יהיה מונח האתר שלכם, הבניין שאתם בונים", ומעתה והלאה, אם קניתם דומיין טוב – הנדל"ן רק ימשיך לעלות בשוויו. כולנו מכירים את הסיפורים של חלוצי האינטרנט שקנו כתובות מפתח לפני שחברות בעלות שם זהה התעוררו במחירים מגוחכים. כאשר החברות הגדולות נזכרו ורצו לקנות דומיין איכותי המתאים שם המותג שלהם הם גילו כי אלו תפוסים ונאלצו לשלם סכומי עתק עבור כתובות הדומיין שנקנו מהאנשים הפרטיים. כלומר, רישום שם דומיין טוב שווה כסף, הרבה כסף.

מה חשוב לקנות – או: איך לא לקנות דומיין גרוע במיוחד

חשוב לחשוב על מספר אספקטים: האם האתר שלכם הוא בשפה קטנה, כמו עברית, ולפיכך קהל היעד שלו בארץ? אם כן, אתם צריכים לקנות כתובת ישראלית מכיוון שהיא תומכת בקידום האתר בגוגל ישראל, שזה הגוגל "שתתחרו בו". האם הכתובת שלכם קליטה? כתובת קליטה אומרת – שם קצר, מילה אחת או שתיים, באנגלית ברורה ובאיות קל וזכיר. בנוסף, חשוב שהכתובת תהיה רלוונטית למוצר ו/או לשם המותג שלכם כדי שאפשר יהיה לזכור אותה בקלות בפרסומות, טלוויזיה או רדיו.

בכל זאת, אנשים עושים טעויות משונות מאד. אנשים רוצים לקנות דומיין בזול או לעיתים לרשום אותו בחינם וכמו שידוע – מי שקונה בזול קונה ביוקר. במקרים רבים כתובות זולות ו/או חינמיות הם רמאות. אנשים לוקחים לכם את הכסף ונעלמים. לעיתים אנשים מוכרים כתובות של צד שלישי בלי שהלה יודע, ולכן בעצם קניתם מוצר שכבר שייך למישהו. לעיתים אנשים מוכרים כתובות שיש עליהן עונש מגוגל וזה אומר שקניתם "מוצר חולה"; זה דומה לקניית רכב שיש עליו צו עיקול או מישכון. לפעמים כתובות זולה אומרת שהתנאים של העסקה גרועים מאד – פג תוקף קצר ומפתיע ללא התראה מראש, שירות לטווח קצר, אי יכולת לקבל שירותים ותמיכה ועוד. בנוסף, לפעמים באותיות הקטנות כתוב משהו בסגנון "זול עכשיו, יקר בהמשך", בדומה לטריקים שעושים לנו בהתקשרות עם חברות גדולות.

לסיכום

חשוב לברר אודות ספק השירות ממנו אתם קונים. למעשה, ישנן כמה חברות גדולות ואמינות, שיש להן מיליוני גולשים וטראפיק אדיר לאתרם וזה כשלעצמו מספיק במידת מה להשרות אצלכם תחושת ביטחון. חשוב מאד לקנות דומיין אמין ולא דומיין גרוע עם עונשים ו"אותיות קטנות" כדי שתוכלו להתחיל לבנות את האתר שלכם בראש שקט.


69 ₪
דומיין ישראלי .co.il

כולל מע"מ

93 ₪
דומיין בינלאומי .com

כולל מע"מ