כמה דברים שצריכים לדעת על סיומות דומיין חדשות

עם הגידול הרב באתרי האינטרנט ישנו גם גידול בסיומות הדומיין הניתנות לשימוש או לקנייה על ידי בעלי אתרים. דומיינים, או שמות מתחם מתייחסים לכתובת בה נמצא האתר, לדוגמא: www.yoursitename.com המוכרת ביותר, או הסיומת הישראלית co.il.

ישנן עוד סיומות דומיין המוכרות יותר ופחות כמו .net או .org המשויכת לאתרים המופעלים על ידי ארגונים ללא כוונת רווח, וחוץ מהם ישנן גם סיומות נוספות שהצטרפו אלינו בשנים האחרונות כמו סיומת .biz או סיומת .info ואפילו סיומת xxx לאתרים למבוגרים בלבד. יחד איתם גם הצטרפו לא מעט שמות מתחם ייעודיים למדינות, או ליבשות (סיומת .eu), ואפילו סיומת .name לשמות.

סיומות דומיין חדשות

החל מתחילת שנת 2012 ניתן לרשום סיומות דומיין שונות על פי שמות מותגים. כבר אין צורך להיות כבולים לאחת מסיומות הדומיין הרגילות, אלא אפשר לרשום דומיין על כל שם שבו מעוניינים. המהלך עדיין לא נכנס לתוקף, מאחר ויש מקום לבדיקה של שייכות של שמות מתחם המזוהים עם מותגים גדולים והצורך להגן על שמות אלו מרישום על ידי גופים שרוצים להרוויח על חשבונם.

לכן, גם אלו המתלהבים והמעוניינים כבר עכשיו לרשום לעצמם שם דומיין עם הסיומת של שמם יצטרכו לחכות עד לשלב בו הדומיינים החדשים והרישום שלהם יעברו את שלבי הלידה שלהם ואפשר יהיה לקנות אותם בקלות. כיום, מחירם הוא יקר ביותר (כ-185 אלף דולר להגשת בקשה) וברור שהוא מכוון כדי לשמור שרק חברות גדולות יעשו שימוש באפשרויות הרישום החדשות הללו.

עתיד שמות המתחם

עדיין מוקדם מכדי לקבוע איך אתרים בעלי שמות מתחם חדשים יתקבלו על ידיד הקהל הרחב ובמיוחד קשה לדעת איך אפשר יהיה לקדם את האתרים הללו במנועי חיפוש שבהם יש משקל לסיומת הדומיין בה משתמשים. כיום מנועי החיפוש וגוגל בראשם כן נותנים עדיפות לאתרים בעלי סיומת .com או סיומת מקומית במדינות הספציפיות co.il בישראל.

נכון לרגע זה מי שמבקש לרכוש לעצמו שם מתחם חדש עדיין צריך לחפש שם פנוי מתוך רשימת הסיומות הרגילות והמוכרות יותר, ולחכות עם רישום שם המתחם עם הסיומת הפרטית עוד כמה שנים עד שאלו יהפכו לנורמה.


69 ₪
דומיין ישראלי .co.il

כולל מע"מ

93 ₪
דומיין בינלאומי .com

כולל מע"מ