איך למצוא דומיין נהדר לסטארטאפ שלכם?

כאשר מתחילים היום סטארטאפ או כל עסק חדש שאותו ילווה אתר אינטרנט יש צורך במציאת שם דומיין טוב ונהדר ובמיוחד מתאים. הבעיה היא ששמות מתחם רבים (דומיינים) כבר רשומים על ידי אנשים אחרים ואינם זמינים לשימוש אצל אתרים חדשים.

בנוסף, ישנו שיקול חשוב בבחירה של שם דומיין שיקל עליכם את מלאכת קידום האתר במנועי חיפוש בהמשך הדרך. התחום שנקרא SEO הוא תחום שבו לשמות המתחם יש חשיבות בדרוש האתר ובחירה נכונה יכולה לעזור מאוד להגיע למקומות גבוהים בתוצאות חיפוש של מילות החיפוש הרלוונטיות אל העסק שלכם. חשוב מאוד להתאים את שם הדומיין לעיסוק של האתר, מאחר ודבר זה מקל על המיתוג מול הלקוחות כמו גם מול מנועי החיפוש.

אז איך כן למצוא דומיין?

ישנם כמה דרכים למצוא דומיין טוב. הראשונה היא על ידי הוספה של עוד מילה. לדוגמא, אם אתם מעוניינים בשם דומיין car.co.il והוא כבר כמובן תפוס, אפשר לחפש מילים שעוזרות יותר למקד את השם כמו mycarplace.co.il או חלופות דומות. ישנה גם האפשרות לחפש שם מתחם הכולל בתוכו מקפים בין המילים.

עוד אפשרות היא להסכים לשלם קצת יותר ולהציע לבעלי הדומיין בו אתם מעוניינים סכום כלשהוא עבור הזכות לקנות את הדומיין. ישנם אנשים רבים שרשמו שמות מתחם שהם אינם עושים בהם שימוש ואפשר לפנות אליהם על ידי חיפוש ברשומות האתר מי הבעלים שלו, ולשאול אותם אם הם מעוניינים למכור את שם הדומיין.

סיומות הדומיין

אפשר גם לשחק עם סיומות הדומיין השונות שמהן ניתן לבחור. סיומת co.il היא סיומת שמתאימה לשימוש בישראל ורלוונטית לאתרים ישראליים. יחד איתה אפשר גם לרכוש שמות מתחם נוספים עם סיומות בינלאומיות כמו סיומת .com או סיומת .net ואפילו סיומת .biz

את מציאת שם הדומיין אסור להשאיר ליד המקרה. שם הדומיין הוא חשוב מאוד ושווה להתאמץ ולמצוא בכל השיטות האפשריות שם דומיין נהדר שאיתו אפשר לגדול ולגדל סטארטאפ שיגיע רחוק. גם היום ישנם לא מעט דומיינים שעדיין אפשר לרשום אותם בקלות ושווה להתאמץ ולחפש עד שמוצאים דומיין שיתאים למהות העסק שלכם.


69 ₪
דומיין ישראלי .co.il

כולל מע"מ

93 ₪
דומיין בינלאומי .com

כולל מע"מ