רישום דומיין בעברית

רישום דומיין בעברית הוא תהליך שבמהלכו רושמים דומיין שהשם הפרטי שלו עושה שימוש באותיות עבריות. הסיומת של הדומיין יכולה להיות ישראלית , בין לאומית , או של מדינה שאינה ישראל. שימוש באותיות עבריות , לא הופך את הדומיין בהכרח לדומיין "ישראלי".

מכיוון שבשנים עברו, לא היה ניתן לבצע רישום של דומיין כזה תחת סיומות ישראליות, בעלי אתרים רבים חשבו ששם מתחם כמו " האתרשלי. com " הוא דומיין ישראלי לכל דבר ועניין ומהווה חלופה לדומיין כמו mybusiness.co.il. בפועל, רק בשנתיים האחרונות ניתן לרשום דומיין שהוא גם ישראלי וגם באותיות עבריות, וזאת דרך אחד הרשמים שהוסמכו לכך על ידי איגוד האינטרנט הישראלי ונקראים "רשמים מוסמכים".

כיצד עובד דומיין בעברית בפועל?

דומיין הכתוב באותיות עבריות , עושה שימוש בפורמט בינלאומי הקרוי UTF-8. פורמט זה מסוגל לאכסן ייצוג בינארי של תווים בכל השפות, כך שאפשר לערבב מספר תווים משפות שנות באותו טקסט (בעבר לא היה זה אפשרי וכל פורמט הותאם לשפה אחת בלבד + אנגלית, לדוגמה Ascii או Windows-1252).

עם זאת, שרת ה -DNS אשר מתרגם את הכתובת עצמה (שם הדומיין) לכתובת פיזית של מחשב כולשהו ברשת (רשת IP), לא יכול לקרוא את קידוד ה- UTF 8, ולכן הדפדפן עצמו אחראי להפוך את האותיות העבריות לרצף של תווים באנגלית כמו xn-4ua7a7haa8.com"" (דוגמה בלבד).

האם לדומיין בעברית יש באמת יתרון בכל הקשור למנועי חיפוש וקידום אתרים בגוגל?

זוהי שאלה מורכבת וישנן דעות לכאן ולכאן. יש להבין כי מנועי חיפוש כגון גוגל אכן רוצים ששמות מתחם יכללו את מילות המפתח הרלוונטיות לאתר גם בשם הדומיין שלו. עם זאת, מנועי חיפוש גם לא אוהבים אתרים שמבססים את כל הקידום שלהם על "דחיפת מילות מפתח". בעלי אתרים שלא מודעים לכך, רושמים שם מתחם כמו "ברמצווה.com", ובטוחים כי האתר ייעלה במעלה תוצאות החיפוש ללא קשר לאיכותו, אז צורת חשיבה זו הוכחה בשנים האחרונות כשגויה.

לסיכום הנושא : סביר להניח ששימוש במילות מפתח בעברית בשם הדומיין לא יכולות להזיק, אבל חשוב לזכור שמדובר רק בפרמטר אחד מתוך מאות פרמטרים שונים שמנועי החיפוש ובראשם גוגל בודקים , כאשר הם מדרגים את סדר ההופעה של האתרים השונים במנועי החיפוש. במילים אחרות, מי שמתבסס אך ורק על מילות מפתח בשם הדומיין לקידום של אתר בבעלותו, שם את כספו על קרן הצבי...


69 ₪
דומיין ישראלי .co.il

כולל מע"מ

93 ₪
דומיין בינלאומי .com

כולל מע"מ